Resultat SM2016

2016-04-10 02:30

Officiella resultat SM 2016
LAGPOÄNG (Team Scores) ››


RESULTAT HÖGER OCH VÄNSTER

JUNIOR16 MEN LEFT OPEN
1. LINDSTRÖM NOAK. STORUMAN
2. STENVALL JACOB. STORUMAN
3. ANGQVIST LEO. STORUMAN
4. VIKTORSSON ARVID. STORUMAN
5. OLOFSSON GIOVANNI. BLUE-LAKE
6. KARLENNILSSON EGON. RAUK ARM

JUNIOR16 MEN RIGHT OPEN
1. LINDSTRÖM NOAK. STORUMAN
2. STENVALL JACOB. STORUMAN
3. OLOFSSON GIOVANNI. BLUE-LAKE
4. ANGQVIST LEO. STORUMAN
5. VIKTORSSON ARVID. STORUMAN
6. KARLENNILSSON EGON. RAUK ARM

JUNIOR18 MEN LEFT 55KG
1. ANDERSSON LINUS. SKANE KASHIO

JUNIOR18 MEN LEFT 60KG
1. JOHANSSON ADAM. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
2. EKBACK SIMON. STORUMAN

JUNIOR18 MEN LEFT 65KG
1. FORSMAN NILS. STORUMAN
2. ANDERSSON RAGNAR. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
3. BEZHENAR MISHA. STORUMAN

JUNIOR18 MEN LEFT 70KG
1. BEZHENAR IGOR. STORUMAN
2. TEJLER WILLIAM. FALKENBERG ARMSPORTKLUBB
3. RADBRING LUKAS. STORUMAN
4. WIDERBERG JONATHAN. ACTIVE ARMSPORT
5. DANIELSSON ARON. STORUMAN

JUNIOR18 MEN LEFT 75KG
1. OLOFSSON ANTE. STORSJOBRYTARNA
2. EKMAN ANTON. FLEN
3. ANDERSSON ELIAS. STORUMAN

JUNIOR18 MEN LEFT 80KG
1. JONSSON GABRIEL. STORSJOBRYTARNA
2. BERGVALL JOHANNES. STROMBRYTARNA
3. INGESSON ISAC. HEDEMORA

JUNIOR18 MEN RIGHT 55KG
1. ANDERSSON LINUS. SKANE KASHIO

JUNIOR18 MEN RIGHT 60KG
1. JOHANSSON ADAM. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
2. EKBACK SIMON. STORUMAN
3. LYGDMAN ALBIN. EKERO

JUNIOR18 MEN RIGHT 65KG
1. FORSMAN NILS. STORUMAN
2. ANDERSSON RAGNAR. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
3. BEZHENAR MISHA. STORUMAN

JUNIOR18 MEN RIGHT 70KG
1. BEZHENAR IGOR. STORUMAN
2. TEJLER WILLIAM. FALKENBERG ARMSPORTKLUBB
3. WIDERBERG JONATHAN. ACTIVE ARMSPORT
4. DANIELSSON ARON. STORUMAN
5. RADBRING LUKAS. STORUMAN

JUNIOR18 MEN RIGHT 75KG
1. OLOFSSON ANTE. STORSJOBRYTARNA
2. ANDERSSON ELIAS. STORUMAN
3. EKMAN ANTON. FLEN

JUNIOR18 MEN RIGHT 80KG
1. JONSSON GABRIEL. STORSJOBRYTARNA
2. BERGVALL JOHANNES. STROMBRYTARNA
3. INGESSON ISAC. HEDEMORA

JUNIOR21 MEN LEFT 60KG
1. PETTERSSON ANTON. BRYNAS
2. SANDQVIST MIKAEL. STORUMAN
3. CEDERLUND JOHANNES. STORUMAN

JUNIOR21 MEN LEFT 65KG
1. RADBRING ALEXANDER. STORUMAN
2. FJALLSTEDT JONATHAN. STORSJOBRYTARNA

JUNIOR21 MEN LEFT 70KG
1. FORSMAN FRITZ. STORUMAN
2. TANDERYD JONATHAN. STORUMAN
3. NYSTRÖM CARL-PHILIP. STORUMAN
4. BEZHENAR PETRO. STORUMAN

JUNIOR21 MEN LEFT 75KG
1. ANTTILA TONI. STORUMAN
2. OSTMAN PHILIP. HEDEMORA
3. OSTHAGEN NATANAEL. STORUMAN
4. SALEH JAMES. SKANNINGE
5. SJOLUND LIAS. STORSJOBRYTARNA

JUNIOR21 MEN LEFT 80KG
1. SKONEUS TOBIAS. BRYNAS
2. HAGSTROM TOBIAS. STORUMAN

JUNIOR21 MEN LEFT 85KG
1. JONSSON ALEXANDER. STORSJOBRYTARNA
2. ORNBIELKE JOHN. SKANNINGE

JUNIOR21 MEN LEFT +90KG
1. ANTHOULIS VAIOS. BRYNAS
2. ERLANDSSON TOBIAS. STORUMAN
3. FALK CHRISTOFFER. GEFLE ARMSPORT
4. JONSSON EDBOM. DRAKBRYTARNA
5. MARBERG ELIAS. STORUMAN

JUNIOR21 MEN RIGHT 60KG
1. PETTERSSON ANTON. BRYNAS
2. CEDERLUND JOHANNES. STORUMAN

JUNIOR21 MEN RIGHT 65KG
1. RADBRING ALEXANDER. STORUMAN
2. FJALLSTEDT JONATHAN. STORSJOBRYTARNA

JUNIOR21 MEN RIGHT 70KG
1. FORSMAN FRITZ. STORUMAN
2. TANDERYD JONATHAN. STORUMAN
3. NYSTRÖM CARL-PHILIP. STORUMAN
4. BEZHENAR PETRO. STORUMAN

JUNIOR21 MEN RIGHT 75KG
1. OSTMAN PHILIP. HEDEMORA
2. SALEH JAMES. SKANNINGE
3. OSTHAGEN NATANAEL. STORUMAN
4. SJOLUND LIAS. STORSJOBRYTARNA
5. ANTTILA TONI. STORUMAN

JUNIOR21 MEN RIGHT 80KG
1. SKONEUS TOBIAS. BRYNAS
2. HAGSTROM TOBIAS. STORUMAN

JUNIOR21 MEN RIGHT 85KG
1. JONSSON ALEXANDER. STORSJOBRYTARNA
2. ORNBIELKE JOHN. SKANNINGE

JUNIOR21 MEN RIGHT 90KG
1. EKSTROM EMIL. GEFLE ARMSPORT

JUNIOR21 MEN RIGHT +90KG
1. ANTHOULIS VAIOS. BRYNAS
2. ERLANDSSON TOBIAS. STORUMAN
3. JONSSON EDBOM. DRAKBRYTARNA
4. FALK CHRISTOFFER. GEFLE ARMSPORT
5. MARBERG ELIAS. STORUMAN

SENIOR MEN LEFT 60KG
1. EKLUND ROINE. FLEN
2. PETTERSSON ANTON. BRYNAS
3. LUSCA MARIUS. BRYNAS
4. JOHANSSON ADAM. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
5. CEDERLUND JOHANNES. STORUMAN
6. EKBACK SIMON. STORUMAN
7. ANDERSSON LINUS. SKANE KASHIO

SENIOR MEN LEFT 65KG
1. RADBRING ALEXANDER. STORUMAN
2. GUSTAVSSON JOAKIM. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
3. AXELSSON TOBIAS. SKANNINGE
4. LARS JOAKIM EDVALL. STORUMAN
5. WIKLUND KRISTIAN. STORUMAN
6. MATTSSON TONY. BRYNAS
7. FJALLSTEDT JONATHAN. STORSJOBRYTARNA
8. NYGREN ALEXANDER. ISBRYTARNA LULEA
9. WIDBLOM DENNIS. VATTRERNBRYTARNA MOTALA

SENIOR MEN LEFT 70KG
1. ANDERSSON JESPER. STORUMAN
2. JARVINEN JONATHAN . NORBERGS KRAFTSPORT
3. ANDERSSON MARCO. EKERO
4. TAGESSON BORIS. SKANNINGE
5. SJÖDIN SIMON. STORUMAN
6. JOHANSSON EMIL. HEDEMORA
7. ORREVAD ANDERS. HAMMARBY
8. AUGUSTSSON DANIEL. SKANNINGE
9. MATTSSON KIM. BRYNAS
10. JOHANSSON ERIK. ACTIVE ARMSPORT
11. TANDERYD JONATHAN. STORUMAN
12. SANDELL NICLAS. HAMMARBY
13. GHEBRE SOLOMON. GOTEBORG ARMSPORT

SENIOR MEN LEFT 75KG
1. BERG PATRIK. STORSJOBRYTARNA
2. RODIN ROBERT. BRYNAS
3. ANDERSSON TORBJORN. SKANE KASHIO
4. OSTMAN PHILIP. HEDEMORA
5. JOHANSSON ALEXANDER. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
6. BENGTSSON DAVID. FALKENBERG ARMSPORTKLUBB
7. ANDERSSON JOHANNES. STORUMAN
8. OLOFSSON ANTE. STORSJOBRYTARNA
9. JONSSON JOHAN. GEFLE ARMSPORT
10. HAMMASTROM JONAS. PITBULL
11. OSTHAGEN NATANAEL. STORUMAN
12. LINDSTROM MIKAEL. BRYNAS
13. WIGREN DAVID. FLEN

SENIOR MEN LEFT 80KG
1. BENGTSSON GLENN. SKANE KASHIO
2. LINDBERG NICLAS. ISBRYTARNA LULEA
3. JONSSON GABRIEL. STORSJOBRYTARNA
4. AXMAN HENRIK. EKERO
5. HELGE MARTIN. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
6. LARSSON OSKAR. FALKENBERG ARMSPORTKLUBB
7. SKONEUS TOBIAS. BRYNAS
8. PERSSON STEFAN. ORNSKOLDSVIK
9. BACK STAFFAN. DALABRYTARNA
10. WESTBERG MAGNUS. HAMMARBY
11. OSTMAN ALEXANDER. ORNSKOLDSVIK
12. KARLSTROM STEFAN. HAMMARBY
13. LEIDEGREN JOHN. HAMMARBY
14. BERG NICLAS. HAMMARBY
15. SUND ROBERT. EKERO
16. JENSEN BJARNE. BRYNAS
17. KANGAS ERIK. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
18. KRONQVIST KRISTOFFER. RAUK ARM
19. OTTOSSON MATS. SKANE KASHIO
20. HORSTE ANDREAS. VIMMERBY ARMSPORT
21. GURUNG ANDREAS. EKERO

SENIOR MEN LEFT 85KG
1. NANNESTAD NIKLAS. SKANE KASHIO
2. ANDERSSON OLLE. VIMMERBY ARMSPORT
3. JONSSON ALEXANDER. STORSJOBRYTARNA
4. KARLSSON JONATHAN. STORUMAN
5. ENGLUND MARTIN. HAMMARBY
6. BYLUND ANDERS. ORNSKOLDSVIK
7. SJODIN SEBASTIAN. STORUMAN
8. EEKLUND TOMAS. HEDEMORA
9. OMAR NAWED. BRYNAS
10. LOWENDAHL JESPER. SKANNINGE

SENIOR MEN LEFT 90KG
1. WAHLMAN JIMMY. GEFLE ARMSPORT
2. HELLSTROM GORAN. STORUMAN
3. KARLSSON PETER. VIMMERBY ARMSPORT
4. HEDMAN NIKLAS. HEDEMORA
5. KANKANNPAA MARKUS. HEDEMORA
6. PETER DAVID. GOTEBORG ARMSPORT
7. ZOGRAFOS MATTIAS. BRYNAS
8. DAHLEN MARCUS. EKERO
9. PETTERSSON KEN. GEFLE ARMSPORT
10. ANDERSSON TOBIAS. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
11. SVENSSON STEFAN. STORSJOBRYTARNA
12. KOZLICIC JASMIN. ISBRYTARNA LULEA
13. TOBJORK MARCUS. FALKENBERG ARMSPORTKLUBB

SENIOR MEN LEFT 100KG
1. RENBERG JONATHAN. DALABRYTARNA
2. LUNDGREN MAGNUS. BRYNAS
3. ANTONSSON DENNIS. GOTEBORG ARMSPORT
4. ABERG DANIEL. SMEARMS
5. SOHLIN MARTIN. ORNSKOLDSVIK
6. JONSSON JONNY. GEFLE ARMSPORT
7. JANSSON DAVID. SMEARMS
8. CHAMOUN EMANUEL. EKERO
9. KARLSSON ANDREAS. STORUMAN
10. CHAMOUN GEORGE. EKERO
11. ERLANDSSON TOBIAS. STORUMAN
12. KARLSSON JORGEN. STORUMAN
13. BRANNSTROM PETER. ISBRYTARNA LULEA
14. SUNDQVIST DANIEL. DRAKBRYTARNA
15. TJARNBERG ANDREAS. DRAKBRYTARNA
16. LINDSTROM ADRIAN. STROMBRYTARNA
17. SVENSSON ANDERS. EKERO
18. ENGLUND LEIF. DRAKBRYTARNA

SENIOR MEN LEFT 110KG
1. DAHL RONNY. ORNSKOLDSVIK
2. NASSTROM KIM. STORUMAN
3. TJERNBERG MAGNUS. STROMBRYTARNA
4. JONSSON PONTUS. GEFLE ARMSPORT

SENIOR MEN LEFT +110KG
1. FAHLGREN ERIK. ORNSKOLDSVIK
2. JOHANSSON RALF. DALABRYTARNA
3. SUNDQVIST JON. DRAKBRYTARNA
4. RONNHOLM LINUS. STORUMAN
5. TORNECRANTZ ERIK. DRAKBRYTARNA
6. ANDERBACK MALTE. STORUMAN
7. WIKBERG JOSEF. ARVIDSJAUR

SENIOR MEN RIGHT 60KG
1. PETTERSSON ANTON. BRYNAS
2. LUSCA MARIUS. BRYNAS
3. JOHANSSON ADAM. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
4. CEDERLUND JOHANNES. STORUMAN
5. EKBACK SIMON. STORUMAN

SENIOR MEN RIGHT 65KG
1. RADBRING ALEXANDER. STORUMAN
2. AXELSSON TOBIAS. SKANNINGE
3. GUSTAVSSON JOAKIM. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
4. WIKLUND KRISTIAN. STORUMAN
5. RYDSTEDT JESPER. FLEN
6. SANDSTROM ROBIN. ARVIDSJAUR
7. FJALLSTEDT JONATHAN. STORSJOBRYTARNA
8. NYGREN ALEXANDER. ISBRYTARNA LULEA
9. LARS JOAKIM EDVALL. STORUMAN
10. ANDERSSON LINUS. SKANE KASHIO
11. MATTSSON TONY. BRYNAS
12. WIDBLOM DENNIS. VATTRERNBRYTARNA MOTALA

SENIOR MEN RIGHT 70KG
1. ANDERSSON JESPER. STORUMAN
2. ANDERSSON MARCO. EKERO
3. SJÖDIN SIMON. STORUMAN
4. SANDELL NICLAS. HAMMARBY
5. ORREVAD ANDERS. HAMMARBY
6. AUGUSTSSON DANIEL. SKANNINGE
7. JARVINEN JONATHAN . NORBERGS KRAFTSPORT
8. JOHANSSON EMIL. HEDEMORA
9. TAGESSON BORIS. SKANNINGE
10. MATTSSON KIM. BRYNAS
11. TANDERYD JONATHAN. STORUMAN
12. GHEBRE SOLOMON. GOTEBORG ARMSPORT
13. BEZHENAR PETRO. STORUMAN
14. JOHANSSON ERIK. ACTIVE ARMSPORT

SENIOR MEN RIGHT 75KG
1. BERG PATRIK. STORSJOBRYTARNA
2. ANDERSSON JOHANNES. STORUMAN
3. ANDERSSON TORBJORN. SKANE KASHIO
4. SALEH JAMES. SKANNINGE
5. RODIN ROBERT. BRYNAS
6. BENGTSSON DAVID. FALKENBERG ARMSPORTKLUBB
7. HAMMASTROM JONAS. PITBULL
8. WIGREN DAVID. FLEN
9. JONSSON JOHAN. GEFLE ARMSPORT
10. OSTMAN PHILIP. HEDEMORA
11. JOHANSSON ALEXANDER. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
12. OLOFSSON ANTE. STORSJOBRYTARNA
13. LINDSTROM MIKAEL. BRYNAS
14. OSTHAGEN NATANAEL. STORUMAN

SENIOR MEN RIGHT 80KG
1. BENGTSSON GLENN. SKANE KASHIO
2. LINDBERG NICLAS. ISBRYTARNA LULEA
3. HELGE MARTIN. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
4. WESTBERG MAGNUS. HAMMARBY
5. SKONEUS TOBIAS. BRYNAS
6. OSTMAN ALEXANDER. ORNSKOLDSVIK
7. AXMAN HENRIK. EKERO
8. KARLSTROM STEFAN. HAMMARBY
9. KANGAS ERIK. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
10. BACK STAFFAN. DALABRYTARNA
11. LARSSON OSKAR. FALKENBERG ARMSPORTKLUBB
12. LEIDEGREN JOHN. HAMMARBY
13. BERG NICLAS. HAMMARBY
14. SUNDLING JONAS. PITBULL
15. GURUNG ANDREAS. EKERO
16. HAGSTROM TOBIAS. STORUMAN
17. OTTOSSON MATS. SKANE KASHIO
18. KRONQVIST KRISTOFFER. RAUK ARM
19. SUND ROBERT. EKERO
20. HORSTE ANDREAS. VIMMERBY ARMSPORT

SENIOR MEN RIGHT 85KG
1. NANNESTAD NIKLAS. SKANE KASHIO
2. OMAR NAWED. BRYNAS
3. ENGLUND MARTIN. HAMMARBY
4. JONSSON ALEXANDER. STORSJOBRYTARNA
5. KARLSSON JONATHAN. STORUMAN
6. BYLUND ANDERS. ORNSKOLDSVIK
7. TEK MITCHO. BRYNAS
8. ANDERSSON OLLE. VIMMERBY ARMSPORT
9. LOWENDAHL JESPER. SKANNINGE
10. EEKLUND TOMAS. HEDEMORA
11. ORNBIELKE JOHN. SKANNINGE

SENIOR MEN RIGHT 90KG
1. HELLSTROM GORAN. STORUMAN
2. SVENSSON STEFAN. STORSJOBRYTARNA
3. PETTERSSON KEN. GEFLE ARMSPORT
4. HEDMAN NIKLAS. HEDEMORA
5. EKSTROM EMIL. GEFLE ARMSPORT
6. DAHLEN MARCUS. EKERO
7. ZOGRAFOS MATTIAS. BRYNAS
8. PETER DAVID. GOTEBORG ARMSPORT
9. KANKANNPAA MARKUS. HEDEMORA
10. TOBJORK MARCUS. FALKENBERG ARMSPORTKLUBB
11. ANDERSSON TOBIAS. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
12. KARLSSON PETER. VIMMERBY ARMSPORT

SENIOR MEN RIGHT 100KG
1. SOHLIN MARTIN. ORNSKOLDSVIK
2. SVENSSON ANDERS. EKERO
3. ANTONSSON DENNIS. GOTEBORG ARMSPORT
4. RENBERG JONATHAN. DALABRYTARNA
5. JONSSON JONNY. GEFLE ARMSPORT
6. SUNDQVIST DANIEL. DRAKBRYTARNA
7. JANSSON DAVID. SMEARMS
8. ERLANDSSON TOBIAS. STORUMAN
9. CHAMOUN GEORGE. EKERO
10. LINDSTROM ADRIAN. STROMBRYTARNA
11. TJARNBERG ANDREAS. DRAKBRYTARNA
12. LUNDGREN MAGNUS. BRYNAS
13. GIERSZEWSKI ARKADIUSZ. HAMMARBY
14. BRANNSTROM PETER. ISBRYTARNA LULEA
15. ENGLUND LEIF. DRAKBRYTARNA
16. KREKOLA HOLGER. SMEARMS
17. KARLSSON ANDREAS. STORUMAN

SENIOR MEN RIGHT 110KG
1. HELLSTROM JONAS. STORUMAN
2. NASSTROM KIM. STORUMAN
3. DAHL RONNY. ORNSKOLDSVIK
4. JONSSON PONTUS. GEFLE ARMSPORT
5. TJERNBERG MAGNUS. STROMBRYTARNA

SENIOR MEN RIGHT +110KG
1. SODERSTROM DENNIS. WEXIO ARMWRESTLING
2. LINDHOLM JOHAN. EKERO
3. FAHLGREN ERIK. ORNSKOLDSVIK
4. TORNECRANTZ ERIK. DRAKBRYTARNA
5. JOHANSSON RALF. DALABRYTARNA
6. SUNDQVIST JON. DRAKBRYTARNA
7. WIKBERG JOSEF. ARVIDSJAUR
8. ANDERBACK MALTE. STORUMAN
9. RONNHOLM LINUS. STORUMAN

MASTER MEN LEFT 70KG
1. ANDERSSON MARCO. EKERO
2. TAGESSON BORIS. SKANNINGE

MASTER MEN LEFT 80KG
1. BERG NICLAS. HAMMARBY
2. JENSEN BJARNE. BRYNAS
3. MARTENSSON CLAES. HEDEMORA
4. BACK STAFFAN. DALABRYTARNA
5. CEDERLOF FREDRIK. PITBULL
6. KOCON STEFAN. SKANE KASHIO
7. HOLMSTROM OLA. NOTHERN ARMS
8. WAHLMAN GEORGE. GEFLE ARMSPORT

MASTER MEN LEFT 90KG
1. KARLSSON PETER. VIMMERBY ARMSPORT
2. MOLEN TORBJORN. BRYNAS
3. SUNDLOF PETER. HEDEMORA
4. OLOFSSON JAMES. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
5. OLOFSSON JOHAN. BLUE-LAKE
6. SVENSSON STEFAN. STORSJOBRYTARNA
7. BOBERG JOAKIM. HEDEMORA

MASTER MEN LEFT 100KG
1. LUNDGREN MAGNUS. BRYNAS
2. GRUSOVIN CHRISTIAN. PITBULL
3. SVENSSON ANDERS. EKERO
4. LARSSON LEIF. HEDEMORA
5. JOHANSSON RONNY. STROMBRYTARNA

MASTER MEN LEFT +100KG
1. SODERSTROM DENNIS. WEXIO ARMWRESTLING
2. JOHANSSON RALF. DALABRYTARNA
3. BYLUND NIKLAS. FLEN
4. LUNDKVIST MATS. ARVIDSJAUR
5. KARLSSON LENNART. HAMMARBY
6. OSKARSSON ANDREAS. VATTERNBRYTARNA JONKOPING

MASTER MEN RIGHT 70KG
1. ANDERSSON MARCO. EKERO
2. TAGESSON BORIS. SKANNINGE

MASTER MEN RIGHT 80KG
1. CEDERLOF FREDRIK. PITBULL
2. BERG NICLAS. HAMMARBY
3. MARTENSSON CLAES. HEDEMORA
4. BACK STAFFAN. DALABRYTARNA
5. WAHLMAN GEORGE. GEFLE ARMSPORT
6. NYQVIST JIMMY. NORA
7. KOCON STEFAN. SKANE KASHIO
8. HOLMSTROM OLA. NOTHERN ARMS

MASTER MEN RIGHT 90KG
1. SVENSSON STEFAN. STORSJOBRYTARNA
2. KARLSSON TOBIAS. EKERO
3. KARLSSON PETER. VIMMERBY ARMSPORT
4. OLOFSSON JAMES. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
5. SUNDLOF PETER. HEDEMORA
6. BOBERG JOAKIM. HEDEMORA
7. OLOFSSON JOHAN. BLUE-LAKE
8. LEHTONEN JUHA. FLEN

MASTER MEN RIGHT 100KG
1. SVENSSON ANDERS. EKERO
2. LUNDGREN MAGNUS. BRYNAS
3. GRUSOVIN CHRISTIAN. PITBULL
4. JOHANSSON RONNY. STROMBRYTARNA
5. LARSSON LEIF. HEDEMORA

MASTER MEN RIGHT +100KG
1. SODERSTROM DENNIS. WEXIO ARMWRESTLING
2. JOHANSSON RALF. DALABRYTARNA
3. KARLSSON LENNART. HAMMARBY
4. JOHANSSON ANDREAS. STORUMAN
5. OSKARSSON ANDREAS. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
6. LUNDKVIST MATS. ARVIDSJAUR

GRANDMASTER MEN LEFT 75KG
1. LUNDGREN THOMAS. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
2. CEDER RONNY. FLEN
3. ANDERSSON LEIF. STORUMAN
4. LUNDSTROM ROBERT. NOTHERN ARMS

GRANDMASTER MEN LEFT 90KG
1. LUNDGREN THIMY. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
2. YLITALO REIJO. HEDEMORA
3. FAHLBORG LARS-GORAN. DALABRYTARNA
4. KARLSSON ROLF. STORUMAN
5. OTTOSSON MATS. SKANE KASHIO

GRANDMASTER MEN LEFT 100KG
1. JONSSON JONNY. GEFLE ARMSPORT
2. KARLSSON JORGEN. STORUMAN
3. FALTSJO THOMAS. DALABRYTARNA
4. ANDERSSON LENNART. SKANE KASHIO
5. MEDBOM STEFAN. RAUK ARM

GRANDMASTER MEN LEFT +100KG
1. ANDERBACK MALTE. STORUMAN

GRANDMASTER MEN RIGHT 75KG
1. LUNDGREN THOMAS. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
2. CEDER RONNY. FLEN
3. ANDERSSON LEIF. STORUMAN
4. LUNDSTROM ROBERT. NOTHERN ARMS

GRANDMASTER MEN RIGHT 90KG
1. LUNDGREN THIMY. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
2. FAHLBORG LARS-GORAN. DALABRYTARNA
3. OTTOSSON MATS. SKANE KASHIO
4. KARLSSON ROLF. STORUMAN
5. YLITALO REIJO. HEDEMORA

GRANDMASTER MEN RIGHT 100KG
1. JONSSON JONNY. GEFLE ARMSPORT
2. KARLSSON JORGEN. STORUMAN
3. ANDERSSON LENNART. SKANE KASHIO
4. KREKOLA HOLGER. SMEARMS
5. MEDBOM STEFAN. RAUK ARM
6. FALTSJO THOMAS. DALABRYTARNA

GRANDMASTER MEN RIGHT +100KG
1. ANDERBACK MALTE. STORUMAN

JUNIOR16 WOMEN LEFT OPEN
1. ANGQVIST TILDE. STORUMAN
2. GJALS SAGA. HAMMARBY
3. WALLIN HANNA. HAMMARBY
4. KARLSSON OLIVIA. STORUMAN
5. GULLBERG ALICE. RAUK ARM
6. HORSTE FELIZ. VIMMERBY ARMSPORT
7. HORSTE EIFIE. VIMMERBY ARMSPORT
8. OSKARSSON EMMIE. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
9. GUSTAFSSON MIRALIE. STORUMAN

JUNIOR16 WOMEN RIGHT OPEN
1. ANGQVIST TILDE. STORUMAN
2. GJALS SAGA. HAMMARBY
3. GULLBERG ALICE. RAUK ARM
4. WALLIN HANNA. HAMMARBY
5. KARLSSON OLIVIA. STORUMAN
6. GUSTAFSSON MIRALIE. STORUMAN
7. OSKARSSON EMMIE. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
8. KLEINSMITH KELA. CORE GYM CLUB
9. HORSTE FELIZ. VIMMERBY ARMSPORT
10. HORSTE EIFIE. VIMMERBY ARMSPORT

JUNIOR18 WOMEN LEFT 45KG
1. HORSTE FELIZ. VIMMERBY ARMSPORT
2. OSKARSSON EMMIE. VATTERNBRYTARNA JONKOPING

JUNIOR18 WOMEN LEFT 50KG
1. GJALS SAGA. HAMMARBY

JUNIOR18 WOMEN LEFT 55KG
1. KRISTENSSON AMANDA. SKANE KASHIO
2. JAKSTRAND JULIA. HAMMARBY
3. WALLIN HANNA. HAMMARBY

JUNIOR18 WOMEN LEFT 60KG
1. JANEHEIM ELIN. SORSELE

JUNIOR18 WOMEN LEFT 65KG
1. LINDROTH EMELIE. HEDEMORA
2. HORSTE ENGLA. VIMMERBY ARMSPORT
3. HOGBERG ISABELLA. ACTIVE ARMSPORT
4. ANGQVIST TILDE. STORUMAN

JUNIOR18 WOMEN LEFT 70KG
1. LUNDGREN VILUND AMANDA. FLEN
2. VALFRIDSSON OLIVIA. VATTERNBRYTARNA JONKOPING

JUNIOR18 WOMEN LEFT +70KG
1. NILSSON THERES. STORUMAN
2. SANDBERG WIHLMA. CORE GYM CLUB

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 45KG
1. HORSTE FELIZ. VIMMERBY ARMSPORT
2. OSKARSSON EMMIE. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
3. HORSTE EIFIE. VIMMERBY ARMSPORT

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 50KG
1. GJALS SAGA. HAMMARBY

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 55KG
1. KRISTENSSON AMANDA. SKANE KASHIO
2. JAKSTRAND JULIA. HAMMARBY
3. WALLIN HANNA. HAMMARBY

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 65KG
1. JANEHEIM ELIN. SORSELE
2. LINDROTH EMELIE. HEDEMORA
3. HOGBERG ISABELLA. ACTIVE ARMSPORT
4. HORSTE ENGLA. VIMMERBY ARMSPORT
5. ANGQVIST TILDE. STORUMAN

JUNIOR18 WOMEN RIGHT 70KG
1. LUNDGREN VILUND AMANDA. FLEN
2. VALFRIDSSON OLIVIA. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
3. GULLBERG KARLA. RAUK ARM

JUNIOR18 WOMEN RIGHT +70KG
1. NILSSON THERES. STORUMAN
2. SANDBERG WIHLMA. CORE GYM CLUB

JUNIOR21 WOMEN LEFT 50KG
1. SODERLING THERESE. STORUMAN

JUNIOR21 WOMEN LEFT 60KG
1. VAGELAND MIRANDA. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
2. KRISTOFFERSSON NATALI. STORUMAN
3. SKYE HANNA. INSPIRATION WITHIN AK
4. TEGNANDER CLARA. STORUMAN

JUNIOR21 WOMEN LEFT 65KG
1. ANDERSSON KAROLIN. STROMBRYTARNA

JUNIOR21 WOMEN LEFT 70KG
1. LINGESTEN SAGA. STORUMAN
2. WANDE LISA. ISBRYTARNA LULEA

JUNIOR21 WOMEN LEFT +70KG
1. LINDKVIST JESSICA. SKANE KASHIO
2. DAVIDSSON SOFIE. SKANNINGE

JUNIOR21 WOMEN RIGHT 50KG
1. SODERLING THERESE. STORUMAN

JUNIOR21 WOMEN RIGHT 60KG
1. VAGELAND MIRANDA. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
2. KRISTOFFERSSON NATALI. STORUMAN
3. SKYE HANNA. INSPIRATION WITHIN AK
4. TEGNANDER CLARA. STORUMAN
5. LINDGREN SIMONE. FLEN

JUNIOR21 WOMEN RIGHT 65KG
1. ANDERSSON KAROLIN. STROMBRYTARNA

JUNIOR21 WOMEN RIGHT 70KG
1. LINGESTEN SAGA. STORUMAN
2. WANDE LISA. ISBRYTARNA LULEA

JUNIOR21 WOMEN RIGHT +70KG
1. LINDKVIST JESSICA. SKANE KASHIO
2. DAVIDSSON SOFIE. SKANNINGE

SENIOR WOMEN LEFT 50KG
1. BLIND JONNA. STORUMAN
2. SODERLING THERESE. STORUMAN

SENIOR WOMEN LEFT 55KG
1. PERSSON ELINA. SKANE KASHIO
2. T. LORENTSSON ERIKA. GOTEBORG ARMSPORT
3. LUNDKVIST MARIA. HAMMARBY
4. KALBACK ELIN. FLEN
5. LARSSON ELIN. FLEN

SENIOR WOMEN LEFT 60KG
1. PETTERSSON CAROLINA. NORA
2. BENGTSSON ERIKA. SKANE KASHIO
3. JOHANSSON ANN. FLEN
4. KRISTOFFERSSON NATALI. STORUMAN
5. VAGELAND MIRANDA. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
6. JANEHEIM ELIN. SORSELE
7. BRANN EMMA. ISBRYTARNA LULEA
8. GODING HANNA. ISBRYTARNA LULEA
9. NORDQUIST GRALL ULRICA. GEFLE ARMSPORT

SENIOR WOMEN LEFT 65KG
1. REISEK FIA. ACTIVE ARMSPORT
2. NYBERG SARA. FLEN
3. KARLSSON VICTORIA. STORUMAN
4. RUTH REBECCA. INSPIRATION WITHIN AK
5. ANDERSSON KAROLIN. STROMBRYTARNA
6. ENGSTRAND ALEXANDRA. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
7. BOHLIN THYSELL KLARA. HAMMARBY
8. SKOGLUND LISA. HAMMARBY
9. LINDROTH EMELIE. HEDEMORA
10. HOGBERG ISABELLA. ACTIVE ARMSPORT

SENIOR WOMEN LEFT 70KG
1. RYDSTEDT FELICIA. FLEN
2. BLOMSTROM ANGELICA. DRAKBRYTARNA
3. LANGEMAR IDA. HEDEMORA
4. WANDE LISA. ISBRYTARNA LULEA

SENIOR WOMEN LEFT 80KG
1. AKERLUND AGNES. HAMMARBY
2. PETTERSSON-ERIKSSON CECILIA. ACTIVE ARMSPORT
3. KATTSTROM CAMILLA. FLEN
4. SANDBERG WIHLMA. CORE GYM CLUB
5. KARLEN KARIN. RAUK ARM

SENIOR WOMEN LEFT +80KG
1. WAHLSTROM LOVISA. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
2. LUNDQVIST CORNELIA. SKANNINGE
3. DAVIDSSON SOFIE. SKANNINGE
4. HINRICHSEN JOHANNA. CORE GYM CLUB
5. FALKENSTROM JOHANNA. ISBRYTARNA LULEA
6. JAKOBSSON MARTINA. RAUK ARM
7. LUNDELL LOUIZE. CORE GYM CLUB

SENIOR WOMEN RIGHT 50KG
1. BLIND JONNA. STORUMAN
2. SODERLING THERESE. STORUMAN

SENIOR WOMEN RIGHT 55KG
1. T. LORENTSSON ERIKA. GOTEBORG ARMSPORT
2. PERSSON ELINA. SKANE KASHIO
3. LUNDKVIST MARIA. HAMMARBY
4. LARSSON ELIN. FLEN
5. KALBACK ELIN. FLEN

SENIOR WOMEN RIGHT 60KG
1. JOHANSSON ANN. FLEN
2. PETTERSSON CAROLINA. NORA
3. JANEHEIM ELIN. SORSELE
4. KRISTOFFERSSON NATALI. STORUMAN
5. VAGELAND MIRANDA. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
6. NORDQUIST GRALL ULRICA. GEFLE ARMSPORT
7. BRANN EMMA. ISBRYTARNA LULEA
8. GODING HANNA. ISBRYTARNA LULEA

SENIOR WOMEN RIGHT 65KG
1. REISEK FIA. ACTIVE ARMSPORT
2. NYBERG SARA. FLEN
3. KARLSSON VICTORIA. STORUMAN
4. ANDERSSON KAROLIN. STROMBRYTARNA
5. BOHLIN THYSELL KLARA. HAMMARBY
6. ENGSTRAND ALEXANDRA. VATTERNBRYTARNA JONKOPING
7. RUTH REBECCA. INSPIRATION WITHIN AK
8. SKOGLUND LISA. HAMMARBY
9. HOGBERG ISABELLA. ACTIVE ARMSPORT

SENIOR WOMEN RIGHT 70KG
1. KLEINSMITH MALIN. FLEN
2. LUNDGREN VILUND AMANDA. FLEN
3. BLOMSTROM ANGELICA. DRAKBRYTARNA
4. LANGEMAR IDA. HEDEMORA
5. WANDE LISA. ISBRYTARNA LULEA

SENIOR WOMEN RIGHT 80KG
1. AKERLUND AGNES. HAMMARBY
2. PETTERSSON-ERIKSSON CECILIA. ACTIVE ARMSPORT
3. KATTSTROM CAMILLA. FLEN
4. KARLEN KARIN. RAUK ARM
5. SANDBERG WIHLMA. CORE GYM CLUB

SENIOR WOMEN RIGHT +80KG
1. WAHLSTROM LOVISA. VATTRERNBRYTARNA MOTALA
2. LINDKVIST JESSICA. SKANE KASHIO
3. DAVIDSSON SOFIE. SKANNINGE
4. SEIJBOLD ULRICA. EKERO
5. LUNDQVIST CORNELIA. SKANNINGE
6. FALKENSTROM JOHANNA. ISBRYTARNA LULEA
7. JAKOBSSON MARTINA. RAUK ARM
8. HINRICHSEN JOHANNA. CORE GYM CLUB
9. LUNDELL LOUIZE. CORE GYM CLUB

MASTER WOMEN LEFT 60KG
1. JOHANSSON ANN. FLEN
2. THYSELL MARIE. HAMMARBY
3. LUNDBERG LISA. NOTHERN ARMS
4. MEDBOM CATHARINA. RAUK ARM

MASTER WOMEN LEFT 70KG
1. LAITURI PIRJO. NOTHERN ARMS
2. ANDERSSON ANETTE. FLEN
3. BRYDNER LISA. CORE GYM CLUB
4. NEVALAINEN TULINEN PIA. HAMMARBY

MASTER WOMEN LEFT 80KG
1. ALVELAND VIKTORIA. TROLLHATTAN
2. KATTSTROM CAMILLA. FLEN

MASTER WOMEN LEFT +80KG
1. SEIJBOLD ULRICA. EKERO
2. JAKOBSSON MARTINA. RAUK ARM
3. HEDLUND SUSSIE. CORE GYM CLUB
4. LARSSON CHRISTINA. RAUK ARM
5. PERSSON HELEN. RAUK ARM

MASTER WOMEN RIGHT 60KG
1. JOHANSSON ANN. FLEN
2. THYSELL MARIE. HAMMARBY
3. LUNDBERG LISA. NOTHERN ARMS
4. MEDBOM CATHARINA. RAUK ARM

MASTER WOMEN RIGHT 70KG
1. LINDGREN MARLEN. FLEN
2. ANDERSSON ANETTE. FLEN
3. LAITURI PIRJO. NOTHERN ARMS
4. NEVALAINEN TULINEN PIA. HAMMARBY
5. BRYDNER LISA. CORE GYM CLUB

MASTER WOMEN RIGHT 80KG
1. KATTSTROM CAMILLA. FLEN
2. ALVELAND VIKTORIA. TROLLHATTAN

MASTER WOMEN RIGHT +80KG
1. SEIJBOLD ULRICA. EKERO
2. JAKOBSSON MARTINA. RAUK ARM
3. HEDLUND SUSSIE. CORE GYM CLUB
4. PERSSON HELEN. RAUK ARM
5. LARSSON CHRISTINA. RAUK ARM

umluspen.gif
linjalen.gif
oew.gif
vm_data.gif
backup.gif
rena_vinnare.gif